Menu
2018-10-10

Wypłata wynagrodzenia w 2019 r.

 Od 1 stycznia 2019 r. zmieniają się zasady wypłacania wynagrodzeń. Pracodawca będzie zobligowany do wypłaty pensji na rachunek bankowy pracownika.
 
Po wejściu w życie nowych przepisów każdy pracownik musi podać numer swojego konta bankowego, na które będzie otrzymywał wynagrodzenia za swoją pracę. Jednak pracownicy, którym zależy na gotówkowej formie pobierania pensji mogą złożyć wniosek o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych. Można go złożyć w zwykłej formie pisemnej albo elektronicznie. Po otrzymaniu takiego dokumentu pracodawca może wypłacać wynagrodzenie danemu pracownikowi w formie gotówkowej.

Pracodawca do dnia 22 stycznia 2019 r. powinien poinformować każdego zatrudnionego, któremu wypłaca pensję w gotówce, o obowiązku podania numeru konta lub możliwości złożenia wniosku o dalszej wypłacie wynagrodzenia do rąk własnych. Z kolei pracownik powinien przekazać informacje o swojej decyzji w ciągu 7 dni od poinformowania.

Zapytaj o najlepszą ofertę dla Twojej firmy

Wypełnij prosty formularz kontaktowy, dzięki któremu nasze biuro księgowe lub kancelaria prawna przygotuje ofertę dla Twojej firmy lub pomoże rozwiązać Twój problem. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 2 minuty.

Formularz ofertowy
T_PRODUCT_GO_TO_CART