Menu
2024-02-09

Przesunięto termin wdrożenia KSeF

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur (KSeF) nie wejdzie w życie 1 lipca 2024 roku tak jak wcześniej planowano. Ministerstwo Finansów w dniu 19 stycznia 2024 r. poinformowało o zmianie decyzji. Znaczna część przedsiębiorców i ekspertów postulowała o przesunięcie tego terminu.

Minister Finansów Andrzej Domański wyjaśnił przyczyny przesunięcia terminu wejścia obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur:

„Zdiagnozowaliśmy błędy, które uniemożliwiają wprowadzenie obligatoryjnego KSeF w zakładanym terminie. Dlatego podjąłem decyzję o przeprowadzeniu zewnętrznego audytu informatycznego i przesunięciu terminu wdrożenia obowiązkowego KSeF. System nie wejdzie w życie w 2024 r. Wyniki audytu będą podstawą do wskazania nowego terminu.”

Jak podaje Ministerstwo Finansów na swojej stronie podejmując decyzję o przesunięciu terminu Minister Finansów wziął pod uwagę stan gotowości projektu jak również opinie przedsiębiorców.

Zgodnie z nowymi zapowiedziami obowiązkowy KSeF ma wejść w życie nie wcześniej niż 1 stycznia 2025 r.

Zapytaj o najlepszą ofertę dla Twojej firmy

Wypełnij prosty formularz kontaktowy, dzięki któremu nasze biuro księgowe lub kancelaria prawna przygotuje ofertę dla Twojej firmy lub pomoże rozwiązać Twój problem. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 2 minuty.

Formularz ofertowy
T_PRODUCT_GO_TO_CART