Menu
2022-02-23

Obowiązkowe kasy fiskalne dla myjni od 01.07.2022 r.

W grudniu 2021 r. Ministerstwo Finansów wydało Rozporządzenie z dn. 22.12.2021r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, z którego wynika, że myjnie samochodowe (zarówno tradycyjne, jak i samoobsługowe) zostaną objęte obowiązkiem stosowania kasy fiskalnej od 01.07.2022 r.

Należy mieć na uwadze, że w przypadku przekroczenia wartości sprzedaży w wysokości 20.000 zł przed 01.07.2022r., należy rozpocząć rejestrację sprzedaży na kasie fiskalnej od transakcji, która przekroczyła limit.

W tradycyjnej myjni, w której ostateczną płatność za usługę przyjmuje operator kasy fiskalnej, trzeba będzie zakupić dowolną kasę przed 01.07.2022 r. Wystarczająca będzie w takim przypadku jedna kasa fiskalna, która powinna znajdować się w miejscu pobierania opłat.

Jeżeli chodzi o myjnie bezobsługowe to obowiązkowa kasa fiskalna może być uznana za kasę specjalną, tzn. nie musi posiadać drukarki i nie musi wydawać paragonu papierowego. Uzasadnieniem tego jest specyficzne środowisko myjni- bliskość wilgoci, wody. Zwykła kasa fiskalna może się najzwyczajniej nie sprawdzić w takich warunkach. Możliwe jest zatem zastosowanie e-paragonu lub faktury w postaci elektronicznej - warunkiem jest wyświetlanie klientowi do wglądu wszystkich standardowych pozycji paragonowych przez minimum 30 sekund lub do czasu rozpoczęcia kolejnej sprzedaży. Posiadanie kilku samoobsługowych stanowisk spowoduje najprawdopodobniej konieczność wyposażenia każdego stanowiska w osobna kasę fiskalną.

Zapytaj o najlepszą ofertę dla Twojej firmy

Wypełnij prosty formularz kontaktowy, dzięki któremu nasze biuro księgowe lub kancelaria prawna przygotuje ofertę dla Twojej firmy lub pomoże rozwiązać Twój problem. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 2 minuty.

Formularz ofertowy
T_PRODUCT_GO_TO_CART