Menu
2019-09-02

Biała lista podatników VAT – jak się przygotować do zmian

Od września 2019 r. ma obowiązywać tzw. biała lista podatników VAT. Mają znajdować się na niej informacje dotyczące zarejestrowania, wyrejestrowania oraz statusu podatnika VAT, a także numery rachunków bankowych przedsiębiorców. Wpłata na rachunek inny niż wskazany na białej liście będzie sankcjonowana.

Przedsiębiorcy, zanim przeleje należność kontrahentom, będą musieli sprawdzić w wykazie  dwie rzeczy: czy dostawca (usługodawca) jest na białej liście i czy widnieje na niej numer rachunku bankowego (spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej), na który ma trafić zapłata za transakcję o wartości większej niż 15 tys. zł.

Należy też zbadać i zweryfikować czy wszystkie nasze rachunki znajdują się na białej liście Ministerstwa czyli czy są zgłodzone w Urzędzie Skarbowym tak żeby kontrahenci nie mieli problemu z przelaniem nam płatności za faktury.

Niezależnie od metod udostępnionych przez MF przedsiębiorca powinien mieć własne narzędzia informatyczne, które będą łączyć się z białą listą.

Poniżej link do wykazu :

Zapytaj o najlepszą ofertę dla Twojej firmy

Wypełnij prosty formularz kontaktowy, dzięki któremu nasze biuro rachunkowe lub kancelaria prawna przygotuje ofertę dla Twojej firmy lub pomoże rozwiązać Twój problem. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 2 minuty.

Formularz ofertowy
T_PRODUCT_GO_TO_CART